OSMANİYE SUMBAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SUMBAS İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SEYİT KÖSE'NİN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

SUMBAS İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SEYİT KÖSE'NİN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Dünyada çocuklara armağan edilmiş tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, güzel bir bahar gününde, yeniden büyük bir heyecanla karşılamanın sevinci içerisindeyiz. Her biri, bir bahara eşdeğer yürekleri ile çocuklarımız, bizim geleceğimiz ve umudumuzlar.

Büyük küçük demeden, milletçe, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun ve milli egemenliğimizin bütün dünyaya ilan edilişinin 104. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla idrak ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' sözleri ışığında geleceğe emin adımlarla yürümeye devam ediyoruz.

Milletimizin azim ve kararlılıkla başlattığı var olma mücadelesinin en son adımı, bugün de atılmış ve ulusal egemenliğimizin tescillendiği 23 Nisan günü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 'Milletimizin aydınlık geleceği ve omuzlarında demokrasiyi yükseltecek nesil' olarak görülen çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmiştir.

Atatürk, dünya tarihinde çocuklara bayram armağan eden tek liderdir. Bu anlamda, milletimizin geleceği olan çocuklarımızın sağlıklı ve müreffeh yaşaması, ülkesini seven yetenekli bireyler olarak yetişmesi hepimizin ortak hedefi olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; aziz milletimize hizmeti dokunmuş bütün vatan evlatlarını rahmet ve minnetle yâd ediyor, bu yıl 104. yıldönümünü kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

 

Seyit KÖSE

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Döğenli Mah. Hükümet Cad. No 49 Sumbas/OSMANİYE - 3287848384

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.