OSMANİYE SUMBAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SEYİT KÖSE'NİN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SEYİT KÖSE'NİN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Öğretmenler; geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitim öğretimlerine rehberlik eden ve onları yaşama hazırlayan, bazen bir dokunuşla bir hayatı değiştiren geleceğimizin mimarlarıdır. Bugün bu kıymetli mimarları bir kez daha dikkatlere sunacağımız ve onların değerlerini daha iyi anlamaya çalışacağımız bir gündür.

Çünkü 24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün "Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini kabul ettiği gündür. Bu önemli tarih, 1981 yılından itibaren, her 24 Kasım günü, Öğretmenler Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Yurdumuzun her köşesinde, en zor şartlarda dahi görevlerini özveriyle yapan öğretmenlerimiz, her türlü övgüye ve takdire layıktır. İlim ve irfan sahibi kimselere hürmeti, kendisine bir harf dahi öğreten kimsenin karşısında saygıyla eğilmeyi prensip edinmiş bir millet olarak öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz.

Değerli öğretmen arkadaşlarım,

Sizlere emanet edilen yavrularımızı, milli, manevi, kültürel değerlerimiz doğrultusunda, memleketini ve milletini seven; geçmişten aldığı güçle gelecek aydınlık günleri düşleyen birer fert olarak hayata hazırladığınızdan şüphem yoktur. Yarının güçlü Türkiye'si, sizin kutsal emekleriniz üzerinde inşa edilecek. Kendini tüketerek öğrencilerine ışık veren kandiller olan siz değerli öğretmenlerimiz, yedi veren güller gibi vatan, bayrak kokan; ilim, irfan kokan, öğrenciler yetiştirmeye devam edeceksiniz. 

Bu duygu ve düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde; yurt içinde ve yurt dışında görev yapan öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü tebrik ediyorum.

 

Seyit Köse

Sumbas İlçe Milli Eğitim Müdürü

Döğenli Mah. Hükümet Cad. No 49 Sumbas/OSMANİYE - 3287848384

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.