OSMANİYE SUMBAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SEYİT KÖSE'NİN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLAMA VE ŞEHİTLERİ ANMA MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SEYİT KÖSE'NİN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLAMA VE ŞEHİTLERİ ANMA MESAJI

Öyle zamanlar vardır ki büyüklüğünün ölçüsü ancak kendisinin ederi ile olur. Şanlı tarihimizin ender dönüm noktalarından biri olan Çanakkale zaferimiz, işte böyle bir zamanın, dünya tarihinde kayda geçmiş bir köşe taşıdır.

Genç yaşlı, çoluk çocuk, asker sivil demeden, Türk milletinin topyekûn var olma mücadelesinin verildiği; dünyanın bütün büyük güçlerinin hep birlikte bizi tarihten silmek için en zayıf anımızı gözetleyerek saldırdıkları bir anda, milli birlik ve beraberlikle tarihin akışının tersine çevirildiği yerdir Çanakkale.

İmanın ve azmin, üstün silah teknolojilerini yerle bir ettiği; aziz milletimizin, can pazarında, düşmanına bile insanlık dersi verdiği tarihtir 18 Mart 1915.

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un veciz sözlerinde ifadesini bulduğu gibi, Bedr'in aslanlarına denk yiğitlerin, Peygamber ağuşuna layık oldukları savaştır Çanakkale Savaşı.

109 yıl önce Gazi Mustafa Kemâl önderliğinde mücadele veren Türk ordusu ve milletinin, kara savaşlarında kesin zafer elde ederek destan yazdığı bu şerefli günü her daim hatırlamak ve hafızalarda canlı tutmak hepimizin ortak görevidir. Çocuklarımıza ve gençlerimize, bu büyük gerçeği en iyi şekilde anlamalarını tavsiye ediyorum.

Bu vesileyle; Çanakkale zaferimizin yıldönümünü kutluyor; başta Çanakkale şehitleri olmak üzere, bugüne kadar bu vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

Seyit Köse

Sumbas İlçe Milli Eğitim Müdürü

Döğenli Mah. Hükümet Cad. No 49 Sumbas/OSMANİYE - 3287848384

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.