OSMANİYE SUMBAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SEYİT KÖSE'NİN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SEYİT KÖSE'NİN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA MESAJI

Bugün 10 Kasım. Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlık mücadelemizin unutulmaz lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 85. ölüm yıl dönümü. Türk Milleti olarak bir kez daha kendisini rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

O'nu unutulmaz kılan; her şartta milletine koşulsuz güvenmesidir şüphesiz. "Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır." diyen büyük Atatürk, milli iradeyi her şeyin üstünde tutarak ülkemizi muasır medeniyet seviyesine ulaştırmayı hedef göstermiştir.

Ulusal egemenliğine ve onuruna doğrudan sahip olmanın kıymetini iyi bilen, varlığını milletine adayan, milli ve manevi değerlerin ışığında, aklın ve bilimin öncülüğünde halkını bu ideal etrafında birleştirmeyi başarmış bir liderdir.

Onun hayal ettiği Türkiye Cumhuriyeti; dünyada mazlumların umudu, yurtta halkın güven ve refahının teminatıdır. "Cumhuriyet, kimsesizlerin kimsesidir." sözü bunun en büyük göstergesidir.

O, aklın ve bilimin öncülüğünde; milli manevi ve kültürel değerlerinden taviz vermeden, geleceğe yürüyen Türk milletinin esin kaynağıdır. Eğitim camiası olarak gençlerimizi bu ideal ve bilinçle yetiştirmek gayreti içinde olmaya devam edeceğiz. 

"Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve onun milletine emanet ettiği, Cumhuriyet başta olmak üzere, tüm değerlere sahip çıkma azminde ve kararlılığında olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 85. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü şükran ve minnetle anıyor, mekânı cennet olsun diyorum.

 

SEYİT KÖSE

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Döğenli Mah. Hükümet Cad. No 49 Sumbas/OSMANİYE - 3287848384

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.