OSMANİYE SUMBAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SEYİT KÖSE'NİN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SEYİT KÖSE'NİN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

  Bundan 99 yıl önce, Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde, milletimizin kahramanca mücadelesi sonucu kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

  Vatansız kalmaktansa ölmeyi tercih eden ve tarih boyunca hiçbir zaman vatansız devletsiz ve bayraksız kalmamış milletimiz, Birinci Dünya Savaşı ve hemen arkasından milli mücadele ile vatanımıza ve bağımsızlığımıza kast eden düşmanlara karşı azmiyle, umuduyla bir mücadele ortaya koymuş ve Türk milletinin bağımsızlık aşkını tüm dünyaya ilan etmiştir.

  Bizler; o gün kahramanca mücadele edenlerin torunları olarak, ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma yolunda kültürden eğitime, ekonomiden sanayiye, sanattan spora her alanda gece gündüz demeden var gücümüzle çalışıyor, emek veriyor, bu yolda dinlenmeden koşmaya devam ediyoruz. Bu azim ve kararlılığımız ebediyete kadar, nesilden nesile devam edecektir.

  Bu duygularla Cumhuriyet'in ilan edilişinin 99. yılını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm kahramanlarımızı minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

  SEYİT KÖSE

  Sumbas İlçe Milli Eğitim Müdürü

Döğenli Mah. Hükümet Cad. No 49 Sumbas/OSMANİYE - 3287848384

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.